Skip to main content
Geçmiş Yıllar

9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması

9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının konusu, “Sağlıklı Yaşam” olarak belirlenmiştir. Yarışmada, doğal ve sağlıklı beslenme, günlük egzersiz ve aktiviteler, uyku düzeni, bağışıklık sistemi ve hastalıklardan korunma; koruyucu hekimlik uygulamaları, öz denetim ve ruh sağlığı, aile içi iletişim ve temizlik gibi birçok konunun üzerinde durulmuştur.

Türkiye genelinde büyük ilgi gören Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması ilkokul, ortaokul ve lise düzeyi olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenmiştir. Toplam 400 bin katılımcının yer aldığı yarışma iki aşamalı şekilde ve online ortamda gerçekleştirilmiştir.

“Sağlıklı yaşam için oku!”, “Sağlıklı yaşamı seç!”, “Sağlıklı yaşam için harekete geç!” mesajlarıyla tamamlanan 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının sonuçları 14 Temmuz 2021 tarihinde açıklanmıştır.

15 Ağustos 2021 tarihinde online ortamda gerçekleştirilen ödül töreninde şu sözlere yer verilmiştir; “Hayattaki en kıymetli ödülün, sevdiklerimizle birlikte sağlıkla yaşamak olduğunu çok daha iyi anladık ve kavradık. Bir başka kıymetli ödül ise hayatımıza değer katan doğru bilgiye sahip olmak. Ufka Yolculuk hikayesinin temeli de bu düşünce üzerine kuruludur. Bizimle bu düşünceyi paylaşan, dokuz yıldır bu yolculukta bizimle birlikte olan, bizimle ufka doğru yolculuk yapan herkese teşekkür ediyoruz. Doğru kaynaktan faydalı bilgileri sizlere ulaştırmış olmak da bizim ödülümüz oldu. Yarışmamıza ilgi gösteren, katılan ve ödül kazanan tüm yarışmacılarımızı gayretlerinden dolayı tebrik ediyoruz, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz”.

Program, yarışmada dereceye giren katılımcılara birbirinden değerli ödüllerin takdim edilmesiyle sona ermiştir.