Skip to main content
Geçmiş Yıllar

8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması

8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasında konu bir önceki “Güzel Ahlak” temasının tamamlayıcısı olarak “Adap” olarak belirlenmiştir. Türkiye genelinde 670 bin 571 aday yarışmaya kayıt olmuştur.

Yarışma ilkokul, ortaokul ve lise kategorisi olmak üzere üç farklı kategoride online olarak düzenlenmiştir. 1. aşama online ve 2. aşama yazılı olmak üzere iki aşamalı planlanan sınav, pandemi nedeniyle iki online sınav olarak gerçekleştirilmiştir.

İlkokul kategorisi için “Edep Diyarına Yolculuk”, ortaokul kategorisi için “Edep Mektebi”, lise kategorisi için ise “İletişim, Nezaket ve Adap” isimli yarışma kitapları, yarışmacıların yaş seviyelerine ve gelişim özelliklerine uygun olarak hazırlanmıştır.

Sınav sonuçlarının ve derecelerin açıklanmasıyla birlikte ödül almaya hak kazanan yarışmacılar belirlenmiş, ancak salgın süreci nedeniyle ödül töreni yapılamamıştır. Ödül almaya hak kazanan yarışmacılara kendi belirledikleri kanallar aracılığıyla ödülleri ulaştırılmıştır. Koşulları uygun olan illerde ise paydaş STK’lar gerekli sağlık önlemlerini alarak ödülleri kazananlara törenle takdim etmişlerdir.