Skip to main content
Geçmiş Yıllar

7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması

7. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması, katılımcıların evrensel bir değer olan “Güzel Ahlak” konusunda bilinçlenmesi amacıyla düzenlenmiştir.

Yarışmaya 117 ülke, 81 il, 827 ilçe ve 3339 okuldan 537.289 kişi katılmıştır. Türkiye’nin tüm illerinden katılımın gerçekleştiği yarışma 4 farklı kategoride yapılmıştır. İlkokul kategorisi “Güzel Ahlak Yolculuğu”; ortaokul kategorisi “Erdemler Kampı” ve lise kategorisi ise “İhyâu Ulûmi’d-Dîn’den Kesitlerle Güzel Ahlak” kitaplarından sorumlu tutulmuşlardır. Ayrıca Arapça kategorisinde yarışan 18 yaş altı katılımcılar için Arapça dilinde, İmam-ı Gazzâlî’nin “Bidayetü’l-Hidaye” eserinden yazılı sınav yapılmıştır.

Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul, lise ve Arapça kategorilerinde toplam 537.389 öğrencinin katıldığı yarışmada dereceye giren adaylara Umre Seyahati, para ve altın ödülleri takdim edilmiştir. Merkezi ödül töreninin ardından Türkiye’nin dört bir tarafından illere özel ödül törenleri düzenlenerek illerde dereceye giren yarışmacılar da ödülleriyle buluşmuştur.